Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 205 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Lubię to

Dlaczego?

czwartek, 05 marca 2009 18:52
Skocz do komentarzy

 Bo Merylin Mongoł zamieszkała w mojej głowie i sercu ponad dwa lata temu. Odkąd po raz pierwszy obejrzałam sztukę Kolady na Małej Scenie. Do dzisiaj nie potrafię złożyć sobie z powrotem mojego 'świata myśli i przeczuć'.

 A Kolada cierpliwie i spokojnie odpiera zarzuty krytyków: "Moje sztuki to żadna 'czernucha'. Nie ma tam czerni, jest dużo światła. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to jest jego problem, nie mój. Nie ma też wulgaryzmów, tylko piękny język rosyjski, a ten bywa różny. A że trafiają się jakieś 'brzydkie' słowa, powodem melodia zdania i nic więcej."

 A ja to światło widzę. Różne kąty jego padania. Problem w tym, że jest to inny rodzaj światła, niż ten, którym zwykliśmy rozjaśniać życiowe szarości. I z tym najtrudniej  się pogodzić. Ze światem, w którym nie rażą już wulgaryzmy, wręcz przeciwnie - ich użycie wydaje się usprawiedliwione, a nawet konieczne w określonych okolicznościach.

 Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że moje myślenie ukierunkuje się właśnie w ten sposób...

 Za to coraz częściej zastanawiam się, czy w moim wypadku teatr rzeczywiście spełnia funkcję katharsis, czy ja może trochę 'pokrzywiona' jestem w tym względzie..

Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 17 stycznia 2018