Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Lubię to

Jak żyć?

czwartek, 05 marca 2009 18:55
Skocz do komentarzy

 Ona i On. Ewa i ... nie, nie Adam. Ewa i Kuba. Poznają się na imprezie. I tak się wszystko zaczyna... "I jest od razu jakoś tak normalnie, bez randkowania i obrażania się."  Po dwóch miesiącach postanawiają ze sobą zamieszkać. Są ze sobą i dla siebie, i przez siebie... Urządzają mieszkanie, pracują, rozmawiają, czasem milczą, często się śmieją...

 Po roku szczęśliwego wspólnego  życia okazuje się, jak wielką niespodziankę przygotował dla nich los - Ewa spodziewa się dziecka. Cieszą się, jednak Kuba po chwili zdaje sobie sprawę, że on sam jest jeszcze dzieckiem i nie ma pojęcia, co to znaczy być ojcem - od piątego roku życia wychowywany był wyłącznie przez matkę. Przejęty rolą postanawia znaleźć odpowiedź na pytanie: "jak teraz żyć?"...  Szuka recepty na dobre życie. Gotowej. Uniwersalnej. Pyta męskich autorytetów z dzieciństwa - swoich wujków. Okazuje się, że wszyscy oni mają dla bratanka 'złote rady' - Kuba bez zastanowienia i chwili wahania zaczyna się do nich dostosowywać. Problem w tym, że paradoksalnie - zmiany, które miały przynieść szczęśliwe życie rodzinne, powodują, że przyszli rodzice - coraz bardziej się od siebie oddalają. Na szczęście, w porę , młody tata po miesiącach ślepego postępowania według rad ''mądrzejszych od niego'', uświadamia sobie, że na życie to... każdy z nas musi sobie wypracować własny sposób. A swojego syna wita na świecie słowami: "Cześć Maluchu, to ja Twój tata... Może teraz Ty mi powiesz, jak żyć...(klik)"

 I na zakończenie niezwykła, pouczająca scena z latawcem...

 

 

 To nie jest komedia romantyczna, to nie jest typowy film psychologiczny. Bez, moim zdaniem, zbędnego patosu, ale i nazbyt ''landrynkowej'' rzeczywistości - lekko (mimo wszystko) opowiedziana historia dwojga młodych, najzwyczajniejszych w świecie, młodych ludzi.

 Film o miłości i nie tylko... Momentami wzruszający, momentami zabawny. Bez wymuszania na widzu czegokolwiek.

 Szczerze polecam!

Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 17 stycznia 2018